Ràdio Pego

107.8FM sempre amb tu

FACEBOOK INSTAGRAM X ESCOLTA'NS

  • Notícies
  • Programes
    • Informatius
    • Jazzlu
    • Ferrando
    • Entre nosaltres
    • Kilometre 0
    • La cova dels grills
    • La mosca
    • L’hora del blues
    • Pego Paris i Londres
    • Moment de festa
    • I més…
  • Microespais
    • Amadem
    • Amb veus d’altri
    • Arran de terra
    • La marjal curiosa
    • Les nostres arrels
    • Les sorts púrpures
    • Escolte veus
    • Pissiganya
    • Un país d’històries
    • Va de vi
  • Qui som
  • Contacte
  • Tarifes RP

Agenda

El Centre d’Envelliment Actiu de Pego oferix nous tallers
    Addició Agenda CEA Formació Notícies Ràdio Pego 

    El Centre d’Envelliment Actiu de Pego oferix nous tallers

    30 d'octubre de 202530 d'octubre de 2025 Sara Garcia

    Amb l’objectiu de fomentar l’aprenentatge actiu, des de la direcció del CEA pegolí s’oferixen cinc noves propostes que contemplen tres

    Read more
    L’home del sac protagonitza el ‘Passatge del Terror’ de la Nit d’Ànimes de Pego
      Addició Agenda Ajuntament de Pego Celebració Comerç Cultura Joventut Notícies Ràdio Pego 

      L’home del sac protagonitza el ‘Passatge del Terror’ de la Nit d’Ànimes de Pego

      30 d'octubre de 2025 Sara Garcia

      La jornada d’este divendres 31 d’octubre oferix moltes més activitats a Pego, sobretot dirigides als més menuts i menudes de

      Read more
      En marxa la campanya de vacunació de la grip i la Covid al Centre de Salut de Pego
        Addició Agenda Ajuntament de Pego Notícies Ràdio Pego Prevenció Sanitat 

        En marxa la campanya de vacunació de la grip i la Covid al Centre de Salut de Pego

        28 d'octubre de 2025 Sara Garcia

        Ara que pareix que les temperatures comencen a baixar, des de la regidoria de Sanitat de l’Ajuntament de Pego, recorden

        Read more
        La celebració dels 25 anys de ‘L’àmbit prohibit’ és també la celebració d’una «manera de vore l’art, de vore la cultura» per a Josep Orihuel
          Addició Agenda Celebració Cultura Marina Alta Música Notícies Ràdio Pego Poesia 

          La celebració dels 25 anys de ‘L’àmbit prohibit’ és també la celebració d’una «manera de vore l’art, de vore la cultura» per a Josep Orihuel

          24 d'octubre de 202524 d'octubre de 2025 Sara Garcia

          Dissabte 25 d’octubre Pego viurà una completa jornada dedicada al primer poemari de l’artista pegolí Josep Orihuel. Un esdeveniment organitzat

          Read more
          Pego celebra dissabte el dia del comerç local convidant a realitzar ‘La compra més pròxima’
            Addició Agenda Ajuntament de Pego Comerç Creama Economia Notícies Ràdio Pego 

            Pego celebra dissabte el dia del comerç local convidant a realitzar ‘La compra més pròxima’

            23 d'octubre de 202523 d'octubre de 2025 Sara Garcia

            És el lema triat enguany per animar a la gent a fer compres de quilòmetre 0 i celebrar esta jornada

            Read more
            10 restaurants de Pego obrin les seues portes durant les XVII Jornades de l’arròs bomba i bombó
              Addició Agenda Ajuntament de Pego Creama Gastronomia Hostaleria Jornades Gastronòmiques Notícies Ràdio Pego Parc Natural La Marjal Pego-Oliva Restauració 

              10 restaurants de Pego obrin les seues portes durant les XVII Jornades de l’arròs bomba i bombó

              17 d'octubre de 2025 Sara Garcia

              Des d’este dissabte 18 d’octubre i fins al diumenge 26 es poden reservar els menús proposats que tenen com a

              Read more
              La XII Festa Estellés finalment tindrà lloc a la plaça del Mercat
                Addició Agenda Associacionisme Cultura Espai Veïnal Toni Ribera Literatura Notícies Ràdio Pego Patrimoni Poesia 

                La XII Festa Estellés finalment tindrà lloc a la plaça del Mercat

                17 d'octubre de 202517 d'octubre de 2025 Sara Garcia

                El temps s’ha portat i s’ha allunyat la probabilitat de precipitacions, és per això que finalment Atzaïla podrà celebrar la

                Read more
                Carmen Alemany Bay convida a ‘Travessar la poesia. Travessar els meus poetes’
                  Addició Agenda Ajuntament de Pego Cultura Literatura Notícies Ràdio Pego Poesia 

                  Carmen Alemany Bay convida a ‘Travessar la poesia. Travessar els meus poetes’

                  17 d'octubre de 202517 d'octubre de 2025 Sara Garcia

                  Una proposta molt personal per a celebrar un nou any de vida de la biblioteca pública municipal que porta el

                  Read more
                  La Casa de Cultura de Pego es transforma en aparador de les empreses de la Marina Alta com a agents de canvi
                    Addició Agenda Ajuntament de Pego Creama Economia Empresa Notícies Ràdio Pego 

                    La Casa de Cultura de Pego es transforma en aparador de les empreses de la Marina Alta com a agents de canvi

                    16 d'octubre de 202516 d'octubre de 2025 Sara Garcia

                    Esta vesprada a les 19h., la pedreguerina Rolser i la pegolina Darrere de tu, exposaran quines són les accions que

                    Read more
                    La Gossa Sorda torna una dècada després ‘A Tornallom’
                      Addició Agenda Música Notícies Ràdio Pego Novetat 

                      La Gossa Sorda torna una dècada després ‘A Tornallom’

                      15 d'octubre de 202515 d'octubre de 2025 Sara Garcia

                      És el títol que dona nom a la minigira de tres concerts que han programat per a la seua tornada

                      Read more
                      La MACMA aposta per la mobilitat no motoritzada a la Marina Alta
                        Addició Agenda Marina Alta Mobilitat Notícies Ràdio Pego Trànsit Transport 

                        La MACMA aposta per la mobilitat no motoritzada a la Marina Alta

                        15 d'octubre de 2025 Sara Garcia

                        És per això que des de fa unes setmanes ha posat en marxa un projecte que inclou enquestes i taules

                        Read more
                        Atzaïla organitza les X Jornades Culturals a Pego
                          Addició Agenda Associacionisme Celebració Cultura Literatura Notícies Ràdio Pego Patrimoni Poesia 

                          Atzaïla organitza les X Jornades Culturals a Pego

                          14 d'octubre de 2025 Sara Garcia

                          Una cita anual que va veure la llum des del mateix moment que l’associació cultural va nàixer i que tenia

                          Read more
                          Convocada dimecres a Pego una concentració per Palestina
                            Addició Agenda Conflicte Mobilització Notícies Ràdio Pego Solidaritat 

                            Convocada dimecres a Pego una concentració per Palestina

                            14 d'octubre de 202514 d'octubre de 2025 Sara Garcia

                            La mobilització s’engloba en una jornada de vaga per exigir que «pare el genocidi i l’apartheid contra el poble paletí».

                            Read more
                            La ciutadania de Pego tria ‘Entreacto’ com a millor projecte a desenvolupar per al futur teatre municipal
                              Addició Agenda Ajuntament de Pego Arquitectura Concurs Notícies Ràdio Pego Remodelació Teatre Urbanisme 

                              La ciutadania de Pego tria ‘Entreacto’ com a millor projecte a desenvolupar per al futur teatre municipal

                              13 d'octubre de 202514 d'octubre de 2025 Sara Garcia

                              En el procés de consulta ciutadana han participat 558 persones empadronades a Pego. «Una participació bastant important si la comparem

                              Read more
                              Els plats de cullera protagonistes de la tardor gastronòmica pegolina
                                Addició Agenda Ajuntament de Pego Alimentació Arròs Creama Gastronomia Hostaleria Jornades Gastronòmiques Notícies Ràdio Pego Parc Natural La Marjal Pego-Oliva Restauració 

                                Els plats de cullera protagonistes de la tardor gastronòmica pegolina

                                13 d'octubre de 202515 d'octubre de 2025 Sara Garcia

                                Del 18 al 26 d’octubre tenen lloc de les 17enes jornades gastronòmiques de l’arròs bomba i bombó a Pego. Menús

                                Read more
                                • ← Previous
                                • Next →

                                Noticies
                                Programes
                                Emissió en directe
                                Contacte
                                Avis Legal
                                Politica de privacitat
                                Ràdio Pego
                                escut_ajuntament AJUNTAMENT DE PEGO
                                Logo XEMV Logo XEMV

                                Segeix-nos en:
                                © 2016 Ràdio Pego - Plaça del mercat, 13 - 03780 Pego (Alacant)
                                Tel: 96 640 02 12 - Email: radiopego@pego.org